Webové stránky Rödl & Partner používají technické soubory cookie a technologii sledování (tracking) bez použití souborů cookie pro účely vedení anonymních statistik o návštěvnosti. Tyto technologie nám umožňují vylepšovat naše webové stránky a kvalitu uživatelského prostředí. Máte právo odmítnout používání těchto technologií pro statistické účely. Více informací naleznete ZDE.Zakladatel Dr. Bernd Rödl

PrintMailRate-it


Úspěch společnosti Rödl & Partner, původně firmy s jedním zaměstnancem, se začal psát v Norimberku v roce 1977. Její zakladatel Dr. Bernd Rödl byl jedním z prvních advokátů v Bavorsku, který se kvalifikoval současně i jako daňový poradce a auditor. Už od počátku své existence společnost Rödl & Partner vsadila na interdisciplinární poradenství v různých oborech podnikání. „Byl jsem přesvědčen, že především rodinné firmy potřebují komplexní poradenské služby,” říká Bernd Rödl. „Na interdisciplinaritě je dodnes náš podnikatelský model postaven.” Firmě se podařilo prorazit v době po pádu železné opony. V roce 1991 otevřel Rödl & Partner svou první zahraniční pobočku v Praze, další následovaly ve Varšavě a Budapešti.  „Bylo nám jasné, že se chceme zaměřit na východní Evropu, důsledně jsme pracovali na budování zahraničního zastoupení. Tuto podnikatelskou zkušenost dnes můžeme předávat dále,” zdůrazňuje Bernd Rödl.

   
V roce 1994 byla otevřena kancelář v Číně, kde má Rödl & Partner již 4 pobočky s více než 120 zaměstnanci. V jihovýchodní Asii je společnost zastoupena mimo jiné v Indii, Indonésii, Vietnamu, Thajsku a Singapuru.
  
V roce 1999 Rödl & Partner úspěšně prorazil na americký trh. Podle Bernda Rödla to bylo nejlepší podnikatelské rozhodnutí v oblasti mezinárodní expanze.
  
Podle slov Dr. Rödla spočíval úspěch společnosti v tom, že se zaměřila na německé podniky s přeshraničními zájmy. Díky síti vlastních poboček po celém světě může zaručit jednotný standard poskytovaných služeb. Dnes má Rödl & Partner 110 poboček v téměř 50 zemích světa
s 5 800 spolupracovníky.
  
„Obchodní model zaměřený na komplexní poradenství v různých oblastech podnikání, které nabízíme mezinárodním společnostem, se vyplácí,” vysvětluje Bernd Rödl. „Zárukou budoucího úspěšného vývoje naší společnosti je mezinárodní působnost, interdisciplinární přístup a poradenství, které poskytují podnikatelé podnikatelům.”
 

Hluboké kořeny v Bavorsku

Během své 40leté existence zůstal Rödl & Partner věrný místu svého založení, Norimberku. V roce 2005 zde byla slavnostně otevřena nová budova sídla společnosti. Campus Rödl ztělesňuje firemní kulturu společnosti, která se prezentuje jako moderní, poradenská společnost vyhlížející do budoucnosti.
   
Dr. Bernd Rödl vždy pokládal za důležité se o svůj úspěch podělit. Velmi aktivně se angažovat v různých kulturních i společenských projektech, zejména pak ve sdružení na podporu partnerství mezi městy  Charkov a Norimberk, ale i v řadě dalších institucí po celém světě.
 

Předání žezla dalším generacím

K 31. prosinci 2010 Dr. Bernd Rödl odstoupil z výkonného vedení společnosti. Jako její zakladatel ji však i nadále reprezentoval.
  

Zakladatel mezinárodní poradenské společnosti Rödl & Partner Dr. Bernd Rödl zemřel dne 9. listopadu 2015 v Norimberku.

Deutschland Weltweit Search Menu